Služby

Telo má  schopnosť liečiť sa samo, ak sú mu poskytnuté správne podmienky. Naturopatia, spolu s ostatnými holistickými terapiami,  sa hlási k tomuto základnému chápaniu vlastnej vrodenej inteligencie tela.

Konzultácia

Naturopatistická konzultácia v prípade ak Vás trápia chronické ochorenia, bolestivé stavy, tráviace ťažkosti, autoimunitné  ochorenia, poruchy spánku, kožné ochorenia (akné, ekzém..), hormonálna nerovnováha, obezita, alergie, a mnohé  ďalšie. Ponúkam Vám konzultáciu a možnosti riešenia prostredníctvom naturopatie a holistického prístupu. 

 

Konzultácia pri rakovine

Bola Vám stanovená diagnóza rakovina, alebo máte podozrenie na rakovinu?

Neviete čo ďalej?  Onkológia Vám odporúča presne stanovený spôsob liečby, ale vy cítite, že potrebujete oveľa viac informácii a možností ako sa s týmto stavom vysporiadať.

Prostredníctvom konzultácie sa dozviete viac informácií ako aj  možnosti holistických terapií pri liečení rakoviny, ktoré Vám pomôžu sa rozhodnúť o ďalšom prístupe k liečeniu.

Ponúkam Vám dlhodobú konzultáciu v prípade tejto diagnózy, ako aj odporučenie holistickej kliniky v zahraničí a prípadné sprevádzanie terapiou.

Biorezonančná terapia

           Poprední vedci sa domnievajú, že elektromagnetické vibrácie zohrávajú v prírode veľmi dôležitú úlohu. Hlavným zdrojom elektromagnetických vibrácií je slnko, ktoré poskytuje široké spektrum elektromagnetických vĺn, z ktorých len 6 % dosiahne povrch Zeme.

            Každá živá bytosť má svoju vlastnú rezonančnú frekvenciu. Každý orgán tela má svoju vlastnú individuálnu rezonančnú frekvenciu, podobne ako tón ladičky. Všetky baktérie, vírusy, parazity a plesne majú tiež svoje vlastné frekvencie.

            Keď ochorie orgán, ako je pečeň, frekvencia zvyčajne klesá. Napríklad pľúca rezonujú s frekvenciou 72 cyklov za sekundu, ktorá je známa aj ako Hertz. Ak sa v pľúcach vyvinie infekcia, frekvencia sa zmení a zvyčajne klesne o niekoľko hertzov.

            Ak dokážeme vytvoriť rovnakú frekvenciu ako zdravé pľúca pomocou frekvenčného generátora, potom môžeme pomôcť pľúcam obnoviť ich normálne fungovanie. Telo sa uzdravuje a uvádza do rovnováhy, keď je napojené na zdravé frekvencie. Toto je princíp BIOREZONANCIE.

            Ak si ako ďalší príklad vezmeme krištáľový pohár na víno, aj tento má svoju vlastnú rezonančnú frekvenciu okolo 500 Hertzov. Ak dokážeme vytvoriť zvuk s rovnakou frekvenciou a postavíme sklo pred reproduktor, sklo túto frekvenciu pohltí a rozbije sa. Toto je fenomén REZONANCIE.

           Devita Professional, biorezonančný prístroj, ktorý používam, predstavuje jedno z najsofistikovanejších biorezonančných zariadení vyrábaných spoločnosťou DETA ELIS na diagnostiku a terapiu chorôb, ktoré dokáže identifikovať potenciálne príčinné faktory, ako aj ich závažnosť.

            Vylepšené zariadenie Deta-Elis Professional je založené na výskume Dr. R. Volla a Voll Testing, ako aj Dr. Schimmela a jeho vynálezcu Dr. Sergeja Konoplova. Precíznosť  prístroja je takmer 100% a rovnako aj jeho presnosť, no najlepšie výsledky dosiahne skúsený diagnostik. Má široké spektrum možností diagnostiky a terapie komplexných ochorení.

VRT má potenciál hodnotiť zdravotný stav jednotlivca na mnohých úrovniach, ako napríklad:

Fyziológia a biochémia buniek, tkanív a orgánových systémov
Detekcia parazitov, baktérií, prvokov, húb a vírusov v tele
Zápalové alebo degeneratívne stavy v tele
Identifikácia potravinových intolerancií spôsobujúcich vnútorný zápal
Patogenéza chorobných stavov
Negatívne energie, ako je stres z mobilného telefónu, elektromagnetický stres, geopatický stres, stres z Wi-Fi, negatívny spin atď.
Detekcia toxínov a ťažkých kovov
Psychoemočné stavy a oveľa viac

To všetko je možné otestovať a ešte viac!

            Dôležitou výhodou tejto metódy je, že dokáže predpovedať účinnosť terapeutických protokolov a poskytuje informácie na úpravu a doladenie terapie. Pomáha to šetriť čas a peniaze pacienta, ako aj odstrániť stres z komplexných protokolov, ktoré často zlyhávajú.

            Mal by byť pravou rukou každej lekárskej ordinácie, pretože je bezkonkurenčný v poskytovaní informácií o potenciálnych príčinných faktoroch, ktoré sa často vynechávajú pri konvenčnejších lekárskych testoch, ako aj v poskytovaní individuálneho liečebného programu pre pacienta na základe zhromaždené informácie, čím sa vyhnete hádaniu.

Môžu ho používať odborníci, ako sú lekári, homeopati, chiropraktici, osteopati, naturopati a iní bežní zdravotníci.


Stručne povedané, diagnostický režim môže určiť mnoho základných príčinných faktorov, ako sú:

Diagnostický režim využíva biorezonančné testovanie na určenie nasledovného:
identifikácia parazitov
identifikácia baktérií
identifikácia húb
identifikácia vírusov
identifikácia orgánovej nerovnováhy
identifikovať základné príčiny chorôb
identifikácia liekových interakcií u pacienta
identifikácia ložísk jazvy, sínusu, zubov a mandlí
identifikácia potravinových intolerancií
identifikovanie energetickej nerovnováhy v meridiánoch a čakrách

Po identifikácii týchto príčinných faktorov je možné použiť sofistikované terapie, ktoré DEVITA PROFESSIONAL poskytuje, ako napríklad:

REŽIM TERAPIE
V režime terapie je Deta-Professional schopný poskytnúť 5 rôznych metód liečby:

Ošetrenia pomocou ELEKTROAKUPUNKTURY
Ošetrenia pomocou ELEKTROMAGNETICKEJ TERAPIE
Ošetrenia pomocou KVANTOVEJ SVETELNEJ TERAPIE
Ošetrenia s použitím BIOREZONANČNEJ (BRT) TERAPIE
Kombinácia vyššie uvedených ošetrení s názvom KOMPLEXNÁ TERAPIA
Možnosti diagnostiky a terapie Deta Professional sú rozsiahle – tu sú niektoré z jeho funkcií:

Dokáže merať elektrickú vodivosť biologicky aktívnych zón (BAZ) podľa metódy Dr. Volla
Dokáže merať elektrickú vodivosť biologicky aktívnych bodov (BAP) opäť metódou podľa Dr. Volla
Môže vykonávať testovanie vegetatívnou rezonanciou (VRT) podľa metóda H. Schimmela
Dokáže otestovať alergiu na kozmetiku a šperky, ako aj na mnohé ďalšie látky vrátane potravinových intolerancií
Dokáže vykonávať farmakologické testovanie (hodnotenie prijatia rôznych farmakologických a nefarmakologických liekov telom)
Môže vykonávať farmakologické testovanie pomocou vstavaného farmakologického selektora „DETA-Pharma“.
Dokáže skopírovať homeopatické látky (imprinting) do vody alebo piluliek
Môže produkovať homeopatické lieky, nosódy, orgánové lieky, protilátky na toxíny a autonozódy zo slín, moču, krvi atď.
Môže sa použiť na ELEKTROAKUPUNKÚRU
Môže sa použiť na ELEKTROMAGNETICKÚ terapiu
Môže byť použitý pre QUANTUM svetelnú terapiu
Možno ho použiť na BIOREZONANČNÚ terapiu podľa metód F. Morrella a E. Rashe.
Môže kombinovať všetky vyššie uvedené liečby a súčasne podávať lieky alebo autonosódy

Skenar terapia

          Skenar terapia je nový druh elektroliečby. Je to komplexná terapia. Pôsobí v bunke, ktorá sa cieleným tréningom dokáže nabudiť k tomu, aby sa poskladala nanovo – mení zautomatizované vzorce správania, resp. fungovania, stereotypy a zlozvyky. Má tiež krátkodobý a protibolestivý účinok pri bolestiach chrbtice, kostí, svalov, šliach.

           Metódy, ktoré sa pri skenar terapii používajú pôsobia na parasympatikový a sympatikový systém človeka a trénujú jeho adaptačný a imunitný systém. Je to prirodzená metóda liečenia bez vedľajších účinkov.

           Skenar terapiu možno použivať preventívne, urýchliť uzdravenie, zefektívniť účinnosť klasickej terapie, a pri znižovaní vedľajších účinkoch liekov.

          Skenar terapia patrí medzi reflexné metodiky a bola vyvinutá v 80. rokoch minulého storočia v ruskom meste Taganrog pod vedením prof. neurológie Alexandra Revenka a spol. za účelom liečenia kozmonautov vo vesmíre. V 21. storočí sa táto metóda liečenia rozšírila do krajín EÚ, Ameriky, Austrálie a Afriky. Na Slovensku sa praktizuje od roku 2002.

          Skenar sa prikladá na kožu a tá sa jemne masíruje podľa siedmych základných princípov skenar terapie - dynamické liečenie. Druhým spôsobom je číselné liečenie – je to meranie reakcie organizmu na priložený skenar impulz. Táto hodnota sa potom použije na vytvorenie individuálneho algoritmu práce pre organizmus. Prístrojom sa v podkoží aktivujú receptory a všetky typy nervových vlákien. Z podkožia je impulz vedený do príslušného centra mozgu. Tu sa informácia spracuje a spätne sa vyšle korekčný signál do príslušných oblastí s následným vylúčením neuropeptidov (stovky až tisíce molekúl). Pôsobenie prístroja vedie k úprave lokálnych aj celkových chemických reakcií buniek s následným upravením ich funkcie, t.j. vedie k procesu uzdravovania organizmu.

             Skenarom nediagnostikujeme choroby, ale vždy riešime pacientov subjektívny problém „tu a teraz“ a podľa reakcie jeho organizmu zvolíme vhodnú metódu liečby v lokálnej, symetrickej alebo recipročnej zóne, prípadne zóny kombinujeme. Podľa reakcii tela vyberieme vhodné nastavenie prístroja a spôsob liečby –aplikácie (masírovanie alebo meranie).

Kraniosakrálna terapia

Ide o jemnú manuálnu metódu na vyšetrenie a zlepšenie funkcie fyziologického telesného systému, ktorý pôsobí medzi lebkou a krížovou kosťou a preto ho John E. Upledger pomenoval kraniosakrálny systém.

         Kraniosakrálny systém je tvorený tekutinou nachádzajúcou sa v mozgu a mieche a systémom všetkých membrán obklopujúcich a chrániacich mozog a miechu, ktoré sa nachádzajú vo vnútri lebky a chrbticovom kanáli až po krížovú kosť a kostrč. Všetky tieto súčasti pulzujú – kraniosakrálny rytmus, ktorý je spojený s produkciou i vstrebávaním mozgovomiechovej tekutiny a pomocou fascii a tekutiny je rytmicky rozvádzaný do celého tela.

         V niekoľkých štúdiách prináša Dr. Upledger so svojím výskumným tímom vedecké dôkazy, že švy medzi lebečnými kosťami sú skutočne pohyblivé. Prostredníctvom nervov nachádzajúcich sa v týchto švoch sú prenášané informácie do mozgu o silách, čo tu pôsobia a tým je možné kontrolovať a regulovať tvorbu mozgomiechového moku. Všimol si, že sa kosti v určitých časových intervaloch rozostupujú a opäť sa vracajú k sebe. Pri tomto rytme sa naša hlava mierne rozširuje a zužuje a naša chrbtica sa predlžuje a skracuje pri snahe vmieňať a uvádzať do obehu mozgomiechový mok, v rytmickom cykle 8-12x za minútu  - kraniosakrálny rytmus.

         K zachovaniu zdravia a správnej funkcie všetkých tkanív je nevyhnutný voľný tok tekutiny do všetkých tkanív. Akékoľvek prekážky alebo obmedzenia toku majú za následok dysfunciu alebo chorobu. Uvoľnenie týchto blokád povedie k opätovnému nastoleniu zdravej funkcie. Blokády môžu nastať ako následok zranení, infekcie, zápalu, štrukturálnej nerovnováhy, svalového či emocionálneho napätia alebo akéhokoľvek druhu choroby.

         Cieľom kraniosakrálnej terapie je identifikovať zdroj blokád a umožniť uvoľnenie prekážok, aby sa mohol obnoviť správny tok tekutiny a energie, čím dôjde k obnoveniu správnej funkcie zasiahnutej oblasti.

            Jemnými dotykmi, pri nich je obvykle vyvíjaní mierny tlak medzi 5 a 10 gramov sú tak odstraňované blokády v kraniosakrálnom systéme

           Terapeutická metóda vyznáva prirodzenú autokorekciu a samoliečiace mechanizmy tela. Umožňuje optimalizovať funkciu nervového a hormonálneho systému, odstrániť negatívne telesné a emocionálne účinky stresu, posilniť odolnosť voči chorobám a napomáhať tým k získaniu a udržaniu zdravia.

            Rovnováha a symetria kraniosakrálneho systému sa odráža do zvyšku tela, kde nastolí rovnováhu a správnu funkciu. Preto sa dá uvoľniť nielen nedávne zranenia a chorobné procesy, ale tiež potlačiť chronické ťažkosti spôsobené zranením v minulosti a chronické napätie.

            Kraniosakrálny systém funguje tiež ako styčná plocha medzi fyzickým telom a emocionálnym stavom, zabezpečuje prístup k emóciám cez fyzické telo a môže byť i prostriedkom k uvoľneniu dho budovaných, hlboko usadených pschoemocionálnych tráum, vzorcov a stavov spoločne s ich príslušnými fyzickými aspektmi, dôsledkami a spojeniami.

          Kraniosakrálna terapia je upokojujúca, jemná a príjemná, takže je určená všetkým vekovým kategóriám. Ide o veľmi jemnp metódu ,môžebyť preto použitá u nemluvniat detí i starších osôb.

          Kraniosakrálna terapia sa využíva hlavne:

- na posilnenie imunitného systému

- na vváženie pravej a ľavej mozgovej hemisféry,

- pri bolestiach hlavy, závratiach, migréne

- pri astme, bronchitíde, sinusitíde

- pri dysfunkcii čeľuste, ochrnutiach tváre, zubných problémoch

- na odstránenie napätia v organizme, systéme kostí a svalstva

- na uvoľnenie blokád vzniknutých následkom tráum, úrazov a citových zranením

- pri chronických bolestiach, bolestiach chrbtice skolioze

- v obdobiach stresu

- v obdobiach depresie, po šoku i pri nespavosti

- pri poruchách učenia sa, sústredenia, pozornosti, dyslexii, pri destkej hyberaktivite

- pri detstkej mozgovej obrne

- ako doplnková terapia pri poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencii

- ako príprava na pôrod a aj ako terapia po pôrode

- pri poruchách príjmu potravy

Kontraindikácie kraniosakrálnej terapie sú:

- vnútrolebečné alebo vnútromiešne krvácanie

- tumor, infekcia, hematómy alebo aneuryzmy

- akútne zlomeniny lebečnej kosti, krížovej kosti, kostrče alebo chrbtice

- kompresia mozgu, predlženej miechy alebo miechy

 

Výživová terapia

Pri výživovej terapii Vám ponúkam zostavenie individuálneho plánu stravy a výživových doplnkov v zmysle riešenia zdravotných problémov. 

Terapia esenciálnymi olejmi

Revolúcia esenciálnych olejov 

     Používanie prírodných terapií, ako sú esenciálne oleje, je oveľa viac než len fyzické liečenie. Je to o posilnení seba samého, ktoré vedie ku zmene seba a nášho života.

     Predstavte si, že sa prechádzate krásnou záhradou. Keď sa obtriete o ružu, jemne zacítite kvetinovú vôňu. Zohnete sa, aby ste lepšie privoňali a narazíte na vôňu, ktorá vás zastaví na ceste. To je priatelia esenciálny olej.

     Esenciálne oleje predstavujú prírodu v jej najkoncentrovanejšej forme. Sú extrahované priamo z kôry, kvetov, ovocia, listov, orechov, živice alebo koreňov rastliny alebo stromu a len jedna kvapka obsahuje komplexnú sieť molekúl, ktoré dodávajú telu nespočetné množstvo účinkov.

     Esenciálne oleje sú používané v medicíne po tisíce rokov prostredníctvom množstva nekoncentrovaných foriem, a sú úplne, úplne prirodzené. Skutočná sila týchto olejov nie je v uľahčení jednorazových terapeutických účinkov, ale v riešení fyziologickej disharmónie a pomoci vášmu telu dosiahnuť vnútornú rovnováhu, ktorú potrebuje na samoliečenie. Sila pri hojení je taká účinná, že si to začal všímať aj vedecký svet – o ich účinnosti hovoria tisíce recenzovaných článkov publikovaných v databázach po celom svete.

     Účelom esenciálnych olejov je chrániť rastliny pred stresmi všetkého druhu – baktériami, hubami a inými mikróbmi. Slúžia tiež na hojenie rán rastlín, pre zdravý rast a reprodukciu, zabránenie dehydratácii a na prežitie v náročných podmienkach.

      Majú až 10000x väčšiu silu ako bylina samotná. Esenciálne oleje majú účinky nielen na rastliny ale aj na nás.

    Pre svoje schopnosti sa esenciálne oleje používajú už tisícky rokov. Boli neoddeliteľnou súčasťou kultúry a liečiteľstva mnohých národov, poznali ich starí Číňania, Egypťania, Gréci aj Rimania.

     Neprehliadnuteľný liečivý potenciál esenciálnych olejov začína objavovať a používať stále viac odborníkov, lekárov, a vedcov a ich sila sa dostáva do popredia. Vírusy, baktérie a plesne prakticky nemôžu existovať v prítomnosti väčšiny esenciálnych olejov, obzvlášť tých s vysokým obsahom fenolov, carvacrolu, tymolu a terpénov.

    Čisté a prírodné esenciálne oleje sa získavajú z rôznych častí bylín, krov a stromov a to väčšinou parnou destiláciou alebo lisovaním za studena. Jedna malá fľaštička často obsahuje účinné lázky z niekoľkých desiatok kilogramov rastliny.

     Esenciálne oleje majú veľmi malé molekuly, preto vedia pri potieraní prestúpiť všetkými vrstvami kože až po vnútorné prostredie tela alebo sa vdychovaním dostať cez takzvanú hematoencefalickú bariéru priamo do riadiacich centier v mozgu.

     Fungujú na všetkých troch úrovniach bytia – fyzickej, emocionálnej a duševnej.

     Spôsoby použitia esenciálnych olejov sú:

1. Inhalácia

Priama inhalácia

Nepriama inhalácia prostredníctvom difúzera alebo parného kúpela.

2. Povrchová aplikácia

Masáž

Obklady

Kúpeľ

3. Vnútorné použitie

Ústne podanie

Vaginálne podanie

Rektálne podannie

Výplachy

Masážne terapie

Masáž miracle therapy - masáž chrbta s esenciálnymi olejmi - na podporu imunity, uvoľňujúca, jemná masáž, ktorá pôsobí antistresovo vďaka kombinácii viacerých esenciálnch olejov.

Lymfodrenážna celotelová masáž - masáž na sucho, bez oleja, jemnou technikou na odplavenie odpadových látok z tela, má detoxikačné účinky, je vhodná pri chronických ochoreniach, pred a aj po športovom výkone, účinná proti celulitíde.

Klasická športová masáž celotelová - masáž určená na relaxáciu a regeneráciu celého tela. 

Segmentová reflexná masáž - masáž na úľavu od bolesti, uvoľnia a zrelaxujú sa stuhnuté svaly. Využíva sa pri vertebrogénnych ochoreniach, ochoreniach respiračných, kardiovaskulárnych, neurologických, urologických, gynekologických, ale aj pri migréne, únave, preťaženosti aj ako prevencia vzniku bolestí chrbta.

Breussova masáž chrbta - masáž je zameraná na svaly, ktoré sa nachádzajú pozdĺž chrbtice. Hmatmi sa uvoľňuje celá chrbtica a uvoľňuje sa aj tlak na medzistavcové platničky.  Vtiera sa do chrbtice ľubovníkový olej. Je to jemná energeticko - manuálna masáž, ktorá uvoľní telesné, psychické i duševné blokády.

Masáž tváre na vyhladenie vrások a uvoľnenie napätia - kombinovaná masáž na zvýraznenie kontúr tváre, zjemnenie mimických vrások a uvoľnenie svalového napätia. Zaktivizovanie produkcie kolagénu spolu s elastickými vláknami v tvári, zvýši prísun živín a kyslíku v bunkách.   Ide aj o masáž vnútorného prostredia cez ústa - intraorálna masáž. Taktiež sa používa jemné bankovanie tváre malými sklenenými bankami s pumpičkou v smere lymfatického toku. 

Anticelulitídna masáž - masáž problematických partí tela, dolné končatiny, brucho, zadok kombináciou viacerých techník masáží a špeciálneho oleja s esenciálnymi olejmi. 

Cenník

Konzultácia                           49,-€

Konzultácia pri rakovine        69,-€

 

Biorezonančná terapia           

Biorezonančná diagnostika     59,-€

Biorezonančná terapia            40,-€ 

 

Skenar terapia

Skenar terapia pod dohľadom

lekára                                   80,-€

Skenar terapia                      49,-€

 

Kraniosakrálna terapia           40,-€

 

Výživová terapia                    40,-€

 

Terapia esenciálnymi olejmi    40,-€

 

Masážne terapie

Lymfodrenážna terapia    60mi       35,-€

Klasická masáž celotelová  60min     30,-€

Segmentová reflexná terapia

chrbta      30min                              15,-€

Breussova masáž chrbta   15min       20,-€

Masáž tváre na vyhladenie 

vrások a uvoľnenie napätia  30min    30,-€

Anticelulitídna masáž    45min          35,-€

 

 

    

Social

Adresa

Mgr. Silvia Panáková, B.N.HM
Brnianska 1
911 05 Trenčín

Hodiny

Po - Pi
09:00 - 18:00

© 2022-2024 Zdravie z naturopatie. Všetky práva vyhradené. | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga